• Encyklopedia
  • Programy

Niektóre programy i projekty, do których dołączyliśmy w ciągu ostatnich lat.

scrabble

• Konkurs regionalny

Konkurs regionalny "Co wiem o Wadowicach i okolicy?" jest organizowany w naszej szkole od roku szkolnego 2006/2007. Skierowany jest do uczniów klas IV-VI.

Co dwa lata odbywa się edycja międzyszkolna, w której biorą udział uczniowie z wadowickich szkół podstawowych. Miały ona miejsce w roku: 2009, 2011, 2013, 2015. W roku 2017 po raz pierwszy zaprosiliśmy do udziału wszystkie szkoł podstawowe z gminy Wadowice.

Cele, jakie przyświecają organizatorom to:

1. pogłębienie wiedzy o własnym regionie i jego społeczeństwie,
    2. budzenie zainteresowania historią i kulturą małej ojczyzny,
    3. kształtowanie poczucia własnej tożsamości,
    4. popularyzowanie kultury regionalnej.

Konkurs regionalny 2009

• Patron szkoły

Patronem Szkoły Podstawowej nr 1 w Wadowicach jest niezwykła osoba współczesnych czasów - Jan Paweł II.

Od samego początku szkoła prowadziła korespondencję z Ojcem Świętym.

W dniach 1 - 5 listopada 2004 roku społeczność naszej szkoły udała się z pielgrzymką do Watykanu na spotkanie z Patronem - Janem Pawłem II.
    Więcej o pielgrzymce

Dzień Patrona Szkoły obchodzimy 22 października.

• Szkoła Rodzica

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami wybranymi przez nauczycieli, przydatnymi przy rozwiązywaniu różnych problemów.