Programy

Poczytaj mi, przyjacieluOd października 2009 r. do czerwca 2011 r. nasza szkoła uczestniczyła w projekcie "Poczytaj mi, przyjacielu". Program ten zainicjowany został przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, w ramach którego uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych czytają książki najmłodszym. Dzięki uczestnictwu w programie młodzi ludzie mają okazję, często po raz pierwszy, zetknąć się z wolontariatem, kontakt z młodszymi uczy ich budowania więzi, a publiczne wystąpienia pozwalają zyskać więcej pewności siebie.

Wolontariuszki z dwóch klas dwa razy w miesiącu przeprowadzały zajęcia czytelnicze w oddziałach przedszkolnych. Dziewczyny samodzielnie wybierały teksty do lektury oraz opracowywały do nich pytania, wymyślały zabawy, gdyż każde takie zajęcia to także okazja do wspólnej rozmowy, rysowania, śpiewania.