Święto Szkoły (inaczej Dzień Patrona Szkoły) obchodzone było w naszej szkole początkowo 16 października (w rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża Jana Pawła II), a od 2011 r. - 22 października (wspomnienie liturgiczne bł. Jana Pawła II).

W tym dniu nie odbywają się zwykłe zajęcia dydaktyczne, lecz spotkania z wychowawcami. Cała społeczność szkoły bierze udział w uroczystej mszy św. w kościele św. Piotra Apostoła oraz (od roku 2009) w Przeglądzie Pieśni Maryjnych organizowanym przez naszą szkołę. Następuje również zaprzysiężenie nowego składu pocztu sztandarowego.

Dzień ten jest okazją do tego, aby zgromadzić się wokół Jana Pawła II i zaczerpnąć jak najwięcej z jego bogatego nauczania.
16 października 2006 r. gościliśmy w murach naszej szkoły przyjaciela Karola Wojtyły z lat szkolnych – p. Eugeniusza Mroza, który w ciepły sposób przybliżył naszym uczniom sylwetkę patrona.