Wydarzenia - 2015/2016

dla chłopczyka i dziewczyki,
wszyscy mamy dziarskie minki,
bo zjadamy witaminki."

W czwartek, 18 lutego 206 r., dzieci z naszej świetlicy przygotowywały pachnące, smaczne i przede wszystkim zdrowe "szaszłyki" owocowe.
Każdy przyniósł swoje ulubione owoce. Były chrupiące jabłka i gruszki, słodkie banany, soczyste pomarańcze, winogrona oraz kiwi. Na zajęciach kulinarnych nasi podopieczni nauczyli się, jak można zrobić z nich prostą i smaczną przekąskę. Dzieci samodzielnie kroiły owoce i nabijały je na patyczki, tworząc kolorowe kompozycje, a zapach świeżych owoców rozchodził się po całej sali.
Prócz wspaniałej zabawy, dzieci miały okazję dowiedzieć się, że owoce są nie tylko smaczne, ale i bardzo zdrowe.  Jako źródło wielu witamin i innych cennych składników, dostarczają organizmowi siły i energii do prawidłowego funkcjonowania.