Wydarzenia - 2015/2016

19 lutego 2016 r. Gimnazjum nr 3 zaprosiło nasze klasy szóste na spotkanie integracyjne. Jak co roku przyjęto nas bardzo ciepło i serdecznie. Nasi uczniowie i gospodarze zostali podzieleni na cztery grupy i zgłębiali w mniejszym gronie tajniki chemii i fizyki. Z okazji urodzin Mikołaja Kopernika - patrona Gimnazjum nr 3 - w pracowni plastycznej tworzyli planety. Z zainteresowaniem obejrzeli prezentację multimedialną przygotowaną przez uczniów. Nie zabrakło sportowych emocji podczas rozgrywek i miłego poczęstunku. Każdy uczeń otrzymał pamiątkową plakietkę z tego spotkania, wręczoną osobiście przez pana dyrektora T. Włodka. Wszyscy zadowoleni wrócili do szkoły i większość grupy zdeklarowała, że chemia i fizyka to będą najlepsze przedmioty w gimnazjum!