W roku szkolnym 2017/2018 utworzona została grupa Wolontariatu.

Wolontariat to dobrowolna, świadoma i bezinteresowna działalność na rzecz innych. Polega na poświęceniu czasu i energii na rzecz innej osoby. Działalność wolontarystyczna ma charakter bezpłatny tzn. wolontariusz nie otrzymuje żadnego wynagrodzenia za wykonaną pracę.
Dlaczego warto zostać wolontariuszem? Wolontariat jest wspaniałą szansą na zdobycie nowych umiejętności, na poznanie ciekawych ludzi i świata. Pozwala oderwać się od codziennych obowiązków albo przygotować się do przyszłej pracy. Uwrażliwia na potrzeby innych zarówno ludzi jak i zwierząt.

Z wolontariuszami współpracować będą: p. Daria Prokopiuk, p. Beata Kocemba, p. Renata Targosz, s. Wiktoria, p. Anna Sikora.

Do Wolontariatu dołączyli uczniowie: Alicja Zybek, Klaudia Smolec, Wiktoria Karczmarska, Dawid Targosz, Maciej Tatar, Dominika Balonek, Julia Graca, Natalia Worytko, Izabela Gąsiorek, Wiktoria Kraus, Natalia Sapoń, Mateusz Pieczara, Patrycja Giza, Milena Bąk, Emilia Madyda, Zuzanna Kosek, Dominika Pawłowska, Linda Kwaczała, Nikola Simsak, Paulina Stuglik, Weronika Banaś, Dominika Hydzik, Martyna Mierzejewska, Hanna Handzlik, Emilia Handzlik, Oliwia Senkowska, Kacper Wądolny.

Pierwszym działaniem Wolontariatu była zbiórka karmy dla zwierząt. Zebraliśmy 120 paczek i puszek karmy oraz kilkadziesiąt kocyków oraz zabawek dla bezdomnych  psów i kotów. Bardzo gorąco i serdecznie dziękujemy wszystkim, którym leży na sercu dobro bezdomnych zwierząt. Podarowane rzeczy trafią do schroniska w Krakowie.

We wrześniu nasza szkoła rozpoczęła Małopolski Projekt "Mieć wyobraźnię miłosierdzia". W ramach tego projektu nawiązaliśmy współpracę z Parafią Krysowice i Strzelczyska na Ukrainie. Poprzez różnorodne akcje pod hasłem "Bez granic" pragniemy pomagać naszym rówieśnikom z Ukrainy i ich rodzinom.

W październiku grupa szkolnego Wolontariatu ogłasza akcję "Podziel się ołówkiem". Organizujemy zbiórkę przyborów szkolnych, artykułów plastycznych oraz książeczek z kolorowankami i zabawek, które przekażemy dzieciom z Krysowic i Strzelczysk na Ukrainie.
Ofiarowane rzeczy prosimy przekazywać do sali nr 16.
Wszystkim uczniom i ich Rodzinom oraz Pracownikom Szkoły, którzy "podzielą się ołówkiem" składamy serdeczne podziękowania.

7 listopada 2017 r. wolontariusze zapakowali przybory szkolne zgromadzone podczas październikowej zbiórki. Paczki z darami przekażemy księdzu Pawłowi Antolakowi, proboszczowi parafii w Krysowicach na Ukrainie i koordynatorowi projektu "Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia", który odwiedzi nas 20 listopada. Zebraliśmy: 14 teczek, 34 bloki rysunkowe, 40 długopisów, 28 paczek pisaków, 93 ołówki, 23 kleje, 18 przyborów geometrycznych, 24 paczki plasteliny, 132 zeszyty, 49 pędzli, 17 paczek farb, 9 temperówek, 60 paczek kredek, 32 gumki do mazania, 2 piórniki z wyposażeniem, 2 nożyczek, 14 taśm klejących, 9 notesów, 3 śniadaniówki, 3 pudełka kredy, 4 kolorowanki, 11 kostek biurowych, 36 okładek.

W listopadzie wolontariusze biorą udział w warsztatach plastycznych, podczas których wykonują ozdoby świąteczne na grudniowy kiermasz. Dochód ze sprzedaży przeznaczymy na dofinansowanie Szlachetnej Paczki oraz na mikołajkowe upominki dla kolegów ze Strzelczysk, Czyszek i Krysowic - polskich wsi na Ukrainie.