Konkurs regionalny

15 kwietnia 2014 r. odbyła się ósma już edycja konkursu regionalnego "Co wiem o Wadowicach i okolicy?". Konkurs ma na celu budzenie zainteresowania historią i kulturą "małej ojczyzny", także pogłębianie wiedzy o czasach młodzieńczych Karola Wojtyły. Uczniowie, którzy przebrnęli przez eliminacje - test pisemny, tym razem stanęli do rywalizacji drużynowej. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się znajomością historii Wadowic, jego najważniejszych zabytków, miejsc związanych z Ojcem Świętym (Szlak Karola Wojtyły).

Świetnie przygotowani uczniowie nie mieli problemów z uzupełnieniem drzewa genealogicznego Karola Wojtyły czy krzyżówki z dat, jednak zwycięska drużyna była bezkonkurencyjna. Pierwsze miejsce zajęli uczniowie z kl. 6c - Zuzanna Pałosz, Michał Pawłowski i Katarzyna Tyrybon. Na drugim miejscu uplasowali się czwartoklasiści - Grzegorz Ludwikowski, Wojciech Popiel i Patrycja Porzuczek. Trzeci miejsce należało do piątoklasistów - Łukasza Brańki, Szymona Sikory i Szymona Tomczaka. Uczestnicy otrzymali dyplomy, książki, gry planszowe oraz encyklopedie multimedialne. Serdecznie gratulujemy!

GALERIA ZDJĘĆ Z KONKURSU