Konkurs regionalny

We wtorek 27 kwietnia 2015 r. zapraszone trzyosobowe drużyny z wadowickich szkół podstawowych wzięły udział w czwartym już międzyszkolnym konkursie "Co wiem o Wadowicach i okolicy?". Patronat honorowy nad tą edycją objął burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski. Na uczniów czekało osiem konkurencji. Uczniowie m.in. rozpoznawali znane zabytki Wadowic i lokalizowali je na mapie, odpowiadali na pytania dotyczące znanych wadowiczan i legend Nadskawia, musieli wykazać się znajomością wadowickich pomników.

Do końca toczyła się zawzięta walka o pierwsze miejsce. Ostatecznie zwyciężyła drużyna dziewcząt z SP1 (Iwona Jarosz, Patrycja Porzuczek, Aleksndra Węgrzyn), drugie miejsce zajęli chłopcy z SP1 (Łukasz Brańka, Grzegorz Ludwikowski, Wiktor Pałosz), trzecie miejsce - grupa z SP5 (Julia Gadocha, Maja Góra, Kamila Kot). Wszystkim uczestnikom złożył gratulacje pan burmistrz Mateusz Klinowski. Nagrody dla drużyn ufundowane zostały przez Urząd Miejski, Radę Rodziców, Muzeum Miejskie w Wadowicach, Kino Centrum oraz Wydawnictwo PWN.

GALERIA ZDJĘĆ Z KONKURSU