Konkurs regionalny

W dniu 22 kwietnia 2013 r. w oddziale przedszkolnym odbyła się VII edycja konkursu regionalnego "Co wiem o Wadowicach i okolicy?". Po raz trzeci do zmagań zaprosiliśmy także uczniów wadowickich szkół podstawowych. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Burmistrz Wadowic pani Ewy Filipiak. Siedem trzyosobowych drużyn sprawdzało swoją wiedzę o historii Wadowic, uczestnicząc w różnych konkurencjach. Pytania dotyczyły topografii miasta, znanych zabytków, słynnych wadowiczan itp. Po dziesięciu konkurencjach uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek (pyszne zapiekanki!), a jury podliczało punktację.

Najlepsi okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1: Zuzanna Pałosz, Michał Pawłowski i Katarzyna Tyrybon. Drugie miejsce zajęła drużyna z tej samej szkoły w składzie: Jakub Głogowski, Anna Głowacka i Aleksandra Kumorek. Jako trzeci na podium stanęli: Łukasz Korzeniowski, Jakub Salepa i Tomasz Wójcicki ze Szkoły Podstawowej nr 2. Wszyscy uczniowie uczestniczący w konkursie zostali nagrodzeni - otrzymali pamiątkowe dyplomy, broszury o Wadowicach, albumy i niespodzianki. Organizatorzy konkursu gorąco dziękują fundatorom nagród, a byli to: pani Burmistrz Wadowic, Wadowickie Centrum Kultury, Informacja Turystyczna, państwo Zadorowie, państwo Spisakowie, państwo Oleksy.

GALERIA ZDJĘĆ Z KONKURSU