Konkurs regionalny

19 kwietnia 2012 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Wadowicach odbyła się szósta już edycja konkursu regionalnego "Co wiem o Wadowicach i okolicy?". Tegorocznym mottem były słowa Antoine de Saint-Exupéry’ego: "Najważniejsze jest, by gdzieś istniało to, czym się żyło. I zwyczaje, i święta. I dom pełen wspomnień".
Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas IV-VI, którzy najlepiej napisali test miesiąc temu w pierwszym etapie. Teraz podzieleni na trzyosobowe drużyny odpowiadali (ustnie i pisemnie) na pytania dotyczące historii Wadowic, zabytków, znanych wadowiczan czy legend Nadskawia. Konkurencje były różnorodne i wymagały od uczestników dużej wiedzy i przygotowania, ale również logicznego myślenia i spostrzegawczości.

Zwyciężyła drużyna w składzie: Anna Głowacka (kl. Va), Emilia Fortuna (kl. VIb) i Ewelina Wójciga (kl. VIb). Wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Sympatyczną pamiątką była kolorowa zakładka z mottem konkursu oraz zdjęciami uczestników.

GALERIA ZDJĘĆ Z KONKURSU