Konkurs regionalny

Dnia 23 kwietnia 2008 r. o godzinie 13:00 odbył się finał drugiej już edycji konkursu regionalnego "Co wiem o swoim mieście i regionie" w naszej szkole. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 21 osób z klas 4-6. Wszyscy uczestnicy zebrali się w sali gimnastycznej, by móc ze sobą trochę porywalizować. Konkurs uświetniła obecność pani dyrektor Joanny Zając, pani wicedyrektor Magdaleny Ścibielskiej, redaktora miesięcznika "Głos Podbeskidzia" Krzysztofa Czycza, rodziców i naszych koleżanek i kolegów. Porządku pilnowali jurorzy w składzie: pani Katarzyna Iwańska, pan Bogusław Porzuczek, pani Anna Pasterak oraz prowadząca pani Agnieszka Gugulska.

Łącznie było 12 konkurencji takich jak:
- Pytania z wiedzy ogólnej o Wadowicach
- Krzyżówka
- Uporządkowanie kalendarium Rafała Kalinowskiego
- Wcielenie się w rolę przewodnika po wadowickich zabytkach
- Rozpoznawanie sławnych Wadowiczan
- Pytania związane z dawnymi Wadowicami
- Układanie puzzli
- Znajomość ścieżki w przyrodniczej w parku miejskim itp.
Kibice dopingowali swoich kolegów poprzez brawa i pięknie wykonane transparenty. Każdy uczestnik był bardzo dobrze przygotowany. Między grupami 1 i 2 doszło do remisu i potrzebna była dogrywka.

Zwycięską grupą okazała się grupa nr 6 w składzie Jakub Cholewa, Maciej Łowisz, Krzysztof Janusz Janik. II miejsce uzyskała grupa nr 1 w składzie Mateusz Mamcarczyk, Klaudia Kosek, Kinga Wiktor. Natomiast III miejsce otrzymała grupa z numerem 2; Wojciech Tutaj, Weronika Tutaj, Przemysław Wojtanek. Zwycięzcy otrzymali bardzo atrakcyjne nagrody, za które bardzo dziękujemy naszym sponsorom. Każdy uczestnik konkursu dostał pamiątkowy dyplom i drobne upominki. Serdecznie wszystkim gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych edycjach.

GALERIA ZDJĘĆ Z KONKURSU