Konkurs regionalny

21 marca 2007 r. w naszej szkole odbył się konkurs "Co wiem o swoim mieście i regionie?". Wzięło w nim udział 11 trzyosobowych grup. Każdy był bardzo elegancko ubrany, jak na taki "prestiżowy" konkurs przystało. Wiele osób, by się nie spóźnić, przyszło już 30 minut przed konkursem. Wszyscy byli bardzo zdenerwowani. Można był zobaczyć wiele twarzy, które sprawiały wrażenie jakby chciały się wycofać, lecz na szczęście nic takiego się nie stało. Konkurs rozpoczął się o 13.40 i trwał 2 godz.

Uczniowie, po prawie 3 miesięcznych przygotowaniach, byli świetnie przygotowani. Znali nawet najdrobniejsze szczegóły dotyczące naszego miasta. Konkurencje były bardzo urozmaicone. Uczestnicy zmagali się z zadaniami takimi jak np:
- rozwiązywanie krzyżówek,
- uzupełnianie planu miasta,
- rozpoznawanie sławnych wadowiczan na zdjęciach,
- rozpoznanie zakątków ziemi wadowickiej na dawnych fotografiach,
- znajomość herbu i jego historii,
- ułożenie puzzli przedstawiających Dworek Mikołaj,
- układanie kalendarium papieża Jana Pawła II.

W sumie było jedenaście konkurencji. Między grupami 2. i 7. doszło do remisu. Trzeba było zrobić dogrywkę. Grupy było bardzo dobrze przygotowane, więc zabrakło pytań. Jury musiało szybko przygotować pytania dodatkowe.
Każda klasa miała swoich kibiców. Zrobili oni piękne transparenty, którymi dopingowali swych faworytów. Imprezę zaszczyciły obecnością takie osobistości jak: Pani Dyrektor Joanna Zając, Pani Dyrektor Ludwika Tkacz, Pani Wicedyrektor Magdalena Kozioł oraz Pani Burmistrz Ewa Filipiak. Wszystkie panie zgodnie przyznały, że konkurs był na wysokim poziomie.

Grupą zwycięską okazała się grupa 4. w składzie: Aniela Waszczuk, Martyna Romańczyk i Kinga Wiktor. Drugie miejsce otrzymała grupa 2. w składzie: Karolina Barszczewska, Łukasz Gurdek i Karolina Zając. Miejscem trzecim może pochwalić się grupa nr 7, czyli Ania Misiarz, Artur Ćwierz, Artur Pająk. Wszyscy zwycięzcy otrzymali bardzo atrakcyjne nagrody. Reszta uczestników dostała dyplomy i pamiątkowe zakładki.

GALERIA ZDJĘĆ Z KONKURSU