Konkurs regionalny

W dniu 30 marca 2009 r. o godzinie 10.00 w naszej szkole rozpoczęła się trzecia edycja Konkursu Regionalnego ,,Co wiem o Wadowicach i okolicy?". W tym roku rozgrywki toczyły się na szczeblu międzyszkolnym. Uczestniczyli w nim uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych w Wadowicach. Do finału zakwalifikowało się 7 trzyosobowych drużyn z klas 4- 6. Naszymi gośćmi byli: nasza Pani Dyrektor Joanna Zając, rodzice uczniów i reporterzy lokalnych gazet.
Jury utworzyli: pani Katarzyna Iwańska, pani Anna Pasterak i pan Bogusław Porzuczek.

Konkurs obejmował 10 konkurencji, m.in.:
- pytania z wiedzy ogólnej o Wadowicach,
- krzyżówka,
- rozpoznawanie sławnych Wadowiczan,
- pytania związane z dawnymi Wadowicami,
- znajdowanie różnic między obrazkami.
Kibice dopingowali swoich kolegów poprzez oklaski i własnoręcznie wykonane transparenty. Każdy uczestnik był bardzo dobrze przygotowany. Między grupami 2. i 3. doszło do remisu i potrzebna była dogrywka.

Zwycięską grupą okazała się grupa w składzie: Maciej Łowisz, Krzysztof Janusz Janik, Wojciech Tutaj (SP1), drugie miejsce uzyskała grupa w składzie: Weronika Ratuszniak, Magdalena Wożniak, Maria Zybek (SP1), natomiast trzecie miejsce otrzymała grupa w składzie: Jolanta Czyżowska, Karolina Mżyk i Dominika Rusinek (SP4, ZSP nr 1).

Zwycięzcy otrzymali bardzo atrakcyjne nagrody, za które bardzo dziękujemy naszym sponsorom: Pani Burmistrz Wadowic Ewie Filipiak, Radzie Rodziców SP1, Muzeum Miejskiemu, p. Lidii i Janowi Zadorom, p. Ireneuszowi Kierpiec, ZPC Skawa Wadowice, Unimark Wadowice, Maspex Wadowice, Biuro Podróży ,,Gromada".
Każdy uczestnik konkursu dostał pamiątkowy dyplom i drobne upominki. Serdecznie wszystkim gratulujemy, zapraszamy do udziału w przyszłym roku i życzymy powodzenia w kolejnych edycjach.

GALERIA ZDJĘĆ Z KONKURSU