Konkurs regionalny

30 marca 2010 roku w naszej szkole odbył się finał konkursu regionalnego "Co wiem o Wadowicach i okolicy?". Brało w nim udział pięć trzyosobowych drużyn. Pierwsze miejsce zdobyli: Wojciech Tutaj, Bartosz Janiczak i Konrad Gurdek. Drugie miejsce wywalczyły: Sylwia Urbaś, Anna Zadora i Maria Zybek, a trzecie miejsce zdobyły: Zuzanna Kądzioła, Joanna Koźbiał oraz Weronika Ratuszniak. Uczniowie za wysokie miejsca otrzymali m.in. słuchawki komputerowe z mikrofonem, pendrive'y, grę Scrabble, książki.

Konkurs składał się z dziewięciu rund. Pytania dotyczyły np. życia sławnych wadowiczan, legend Nadskawia, zabytków Wadowic oraz okolic, historii wadowickich Żydów. Według mnie najtrudniejsza była pierwsza runda, bo na pytania trzeba było odpowiadać pojedynczo, bardzo się wtedy (chyba jak każdy) denerwowałam. Uważam, że najciekawszą konkurencją była ta, w której trzeba było ułożyć z puzzli wadowicki zabytek i go podpisać.

To była już czwarta edycja konkursu i w przyszłym roku na pewno odbędzie się jego piąta edycja. Mam nadzieję, że w kolejnych latach będzie więcej chętnych do wzięcia udziału w tym turnieju.

GALERIA ZDJĘĆ Z KONKURSU