Wydarzenia - 2018/2019

W ostatnim tygodniu roku szkolnego klasy trzecie zostały przeszkolone z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Realizując zadania programu "Ratujemy i uczymy ratować", udało się przeszkolić 43 młodych ratowników. Nasi rekruci nauczyli się podczas dwugodzinnych zajęć jak wezwać prawidłowo pomoc, jak ocenić czy poszkodowany jest przytomny i czy oddycha, jak postępować z poszkodowanym, który oddycha - czyli ustawić go w pozycji bezpiecznej - i jak postępować z poszkodowanym nieoddychającym - czyli wykonać resuscytację. Na zakończenie każdy kursant otrzymał podręcznik z certyfikatem. Mam nadzieję, że zajęcia pozostaną w Waszej pamięci na długo, ponieważ zdobyliście wiedzę, którą warto pielęgnować przez całe życie.