Wydarzenia - 2016/2017

Dnia 24 listopada 2016 r. uczniowie z klasy 6a wraz z panią Dorotą Okołot-Milowską uczestniczyli w lekcji "Łączy nas krew, która ratuje życie". Dowiedzieliśmy się jak zostać dawcą krwi.
Ludzie, którzy ukończyli 18 lat mogą zostać dawcą, ale osoby, które: były leczone krwią, przeszły poważny zabieg chirurgiczny lub badania endoskopowe (np. gastrokopię), wykonywały tatuaż, akupunkturę, przekłuwały uszy lub inne części ciała (wszystko w przeciągu ostatnich 6 miesięcy) NIE mogą zostać dawcą. Wszystkie przeciwwskazania znajdziecie na stronie www.twojakrew.pl. Jeśli ktoś z was chce zostać HDW (Honorowym Dawcą Krwi), musi oddać krew w wyznaczonej ilości - kobiety 5 l, a mężczyżni 6 l. Lekcje ukończyliśmy quizem na temat oddawania krwi. Każdy też dostał ołówek na pamiątkę. Wszystkim podobał się ten temat.