Wydarzenia - 2016/2017

W sobotni poranek 26 listopada 2016 r. 10 śmiałych drużyn stawiło się w naszej szkole, by wystartować w Rodzinnym Turnieju Szachowym. Każda drużyna składała się z ucznia "Jedynki" oraz spokrewionej osoby (był starszy brat, mama, dziadek oraz tatusiowie). Pary zagrały 5 partii z różnymi rodzinami. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał sędzia - pan Adam Madej oraz pan Leszek Franiak z Klubu Szachowego "Wieża".
Choć przede wszystkim chodziło o dobrą zabawę, pod koniec emocje sięgały zenitu, gdy toczyła się walka o miejsca na podium. 1. miejsce zajęła drużyna w składzie: Jakub i Marek Karpińscy, 2. miejsce zajęła Marta Gibas z tatą Marianem. 3. miejsce przypadło Mateuszowi Przystałowi, który grał z mamą Aleksandrą. Gratulujemy wszystkim graczom, szczególnie tym, dla których to był pierwszy turniej w życiu i dzielnie walczyli do końca!
Turniej został zorganizowany w ramach grantu "Rodzina to jest to!" we współpracy ze Stowarzyszeniem Zdrowych Miast Polskich. Niewykluczone jednak, że taka forma spędzania wolnego czasu zawita na stałe w szkolnym kalendarzu imprez.