Wydarzenia - 2013/2014

Tegoroczny Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w naszej szkole upłynął pod hasłem nietypowych spotkań. Pierwszoklasiści słuchali w bibliotece zabawnych przygód Bodzia i Pulpeta, postaci stworzonych przez Grzegorza Kasdepke, którzy na swojej drodze bardzo często wpadają na Obcych, czyli kosmitów. Uczniowie zapoznali się także z czasopismami gromadzonymi w bibliotece, poznali słownictwo związane z prasą oraz budowę czasopisma. Dzieci ze świetlicy z kolei wysłuchały opowieści "Odwiedziła mnie żyrafa" Stanisława Wygodzkiego. Zastanawiały się też jaką rolę w książce odgrywa ilustracja. Odbyły się warsztaty plastyczne zainspirowane "Czterema zwykłymi miskami" Iwony Chmielewskiej, dzieci tworzyły dalsze karty do tej książki.