Wydarzenia - 2011/2012

W poniedziałek, 4 czerwca 2012 r. miał miejsce finał szkolnego konkursu wiedzy o Janie Pawle II. Do finału zakwalifikowało się dziesięciu uczniów z klas czwartych, którzy 18 maja 2012 r. - w dniu urodzin patrona szkoły - najlepiej (spośród 54 czwartoklasistów) napisali test.
Finaliści podczas konkursowych zmagań mieli okazję wykazania się zdobytą wiedzą w pięciu konkurencjach. Poszczególne zadania opracowane zostały w oparciu o obowiązującą w tym roku szkolnym literaturę: "List do dzieci" Jana Pawła II oraz kalendarium z najważniejszych wydarzeń z życia bł. Jana Pawła II. Konkurencje przedstawiały się następująco: "tak" lub "nie" czyli poszukiwanie zgodności z wydarzeniami z życia błogosławionego; krzyżówka; skojarzenia z przedmiotem; rozsypanka miejsc związanych z życiem Karola Wojtyły; losowanie pytań.

W skład komisji konkursowej weszły panie: Anna Pasterak – przewodnicząca, Renata Targosz, Marta Popiel i Renata Zegiel. Nad przebiegiem konkursu czuwała dyrektor szkoły – p. Joanna Zając. Poszczególne konkurencje prowadziły: s. Grażyna i p. Daria Prokopiuk. Przy konkursie pomagali uczniowie z klas piątych i szóstych. Klasy czwarte wraz z nauczycielami stanowiły bardzo miłą widownię, która kulturalnie zgromadziła się wokół Jana Pawła II w "papieskim zakątku" – jak określiła nasze spotkanie p. dyrektor Joanna Zając, zachęcając wszystkie dzieci do dalszego zgłębiania życia i działalności naszego Patrona.

Laureatami tegorocznego Szkolnego Konkursu Wiedzy o Janie Pawle II zostali:
Zuzanna Pałosz – I miejsce (71 p.)
Lidia Janicka – II miejsce (70 p.)
Aleksandra Soboń – II miejsce (70 p.)
Katarzyna Tyrybon – III miejsce (69 p.)
Martyna Hombesch – wyróżnienie (63 p.)
Michał Pawłowski – wyróżnienie (63 p.)
Olga Dyrcz – wyróżnienie (61 p.)

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ