Wydarzenia - 2010/2011

Przygotowując się do beatyfikacji Patrona naszej szkoły - Ojca Świętego Jana Pawła II, ostatnie dni przed tą długo wyczekiwaną uroczystością spędziliśmy w sposób niecodzienny. W dniach 27-29 kwietnia 2011 r. nastąpiła reorganizacja zajęć.

W pierwszym dniu, tj. w środę 27 kwietnia, wszyscy uczniowie obejrzeli wystawę "Wadowickie spotkania z Papieżem", która znajdowała się w podziemiach kościoła św. Piotra Apostoła oraz zwiedzili Bazylikę Ofiarowania NMP. Modlili się przy chrzcielnicy oraz w nowej kaplicy Jana Pawła II. Klasy starsze obejrzały dodatkowo film "Szukałem was" w kinie Centrum, a czwartoklasiści kibicowali drużynom z naszej szkoły podczas Międzyszkolnego konkursu regionalnego "Co wiem o Wadowicach i okolicy" (WIĘCEJ INFORMACJI). Klasy młodsze wybrały się jeszcze do klasztoru karmelitów bosych, gdzie ojciec Jacek opowiadał im o związkach Jana Pawła II z Karmelem i pokazał celę św. Rafała Kalinowskiego.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z 1. DNIA

W drugim dniu miała miejsce uroczysta msza św. w Kościele św. Piotra Apostoła, w której uczestniczyli także uczniowie z SP nr 5 oraz z Zespołu Szkół Specjalnych. Następnie zaprezentowany został montaż słowno-muzyczny poświęcony Ojcu Świętemu oraz rozstrzygnięto konkurs "List do Nieba". Już w szkole uczniowie z młodszych klas rysowali wspomnienia z wczorajszej wycieczki po Wadowicach. Dla klas starszych przygotowano zajęcia literackie i plastyczne.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z 2. DNIA

W trzecim dniu klasy 4-6 uczestniczyły w rozgrywkach sportowych na stadionie "Orlik" (WIĘCEJ INFORMACJI). Dzieci z OP oraz z klas pierwszych przygotowywały prace plastyczne poświęcone Ojcu Świętemu. Klasy drugie i trzecie  przeprowadziły konkursy wiedzy o Janie Pawle II. Uczniowie w grupach m.in. rozwiązywali krzyżówkę i test wyboru, układali puzzle. Największą atrakcją okazało się wspólne śpiewanie na sali gimnastycznej. Koncertem dla Papieża uczniowie rozpoczęli i zakończyli w tym dniu spotkanie w szkole.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z 3. DNIA