Wydarzenia - 2010/2011

W środę 27 kwietnia 2011 r. odbył się konkurs regionalny "Co wiem o Wadowicach i okolicy?". Nasza szkoła zorganizowała go po raz piąty, ale po raz drugi zaprosiliśmy do udziału także uczniów z wadowickich szkół podstawowych. Ostatecznie brało w nim udział sześć trzyosobowych drużyn z czterech szkół.
Uczestnicy musieli zmierzyć się m.in. z pytaniami dotyczącymi znanych wadowiczan, historii Wadowic, ale także umiejscowić zabytki na mapie Wadowic, znaleźć różnice pomiędzy rysunkami przedstawiającymi Kościół św. Piotra Apostoła czy rozwiązać krzyżówkę.
Najlepsi okazali się uczniowie ze SP nr 1, czyli drużyna w składzie: Zuzanna Kądzioła, Joanna Koźbiał i Weronika Ratuszniak. Drugie miejsce zajęli: Emilia Fortuna, Przemysław Fujawa i Magdalena Woźniak (także SP nr 1). Trzecia zwycięska drużyna pochodziła ze SP nr 2, a w jej skład wchodziły: Weronika Bereżan, Elżbieta Turek i Alicja Wiktor.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom wiedzy dotyczącej Wadowic i naszego regionu. Mamy nadzieję, że zaowocuje ona w przyszłości.