Encyklopedia

W roku szkolnym 2018/2019 Koło Wolontariatu kontynuuje swoją działalność na terenie naszej szkoły oraz w najbliższym środowisku lokalnym. Nadal pomagamy mieszkańcom Krysowic i Czyszek - polskich wiosek na Ukrainie.
Opiekunami Szkolnego Koła Wolontariatu są: p. Daria Prokopiuk, p. Beata Kocemba, p. Agata Piwowarczyk, s. Wiktoria, p. Renata Targosz.

Już we wrześniu rozpoczęliśmy całoroczne akcje:

  1. zbierania grosików, które w czerwcu przekażemy na dofinansowanie hospicjów domowych;
  2. zbierania znaczków pocztowych, które wspierają misje.

Aktywnie włączyliśmy się w organizację szkolnego festynu, który odbył się 23 września 2018 r.

W październiku przeprowadziliśmy zbiórkę środków czystości dla najuboższych rodzin z Krysowic i Czyszek.

Wolontariusze uczestniczyli w warsztatach kotylionowych, wykonując niepodległościowe kotyliony dla uczniów naszej szkoły i mieszkańców Wadowic.

W listopadzie na warsztatach plastycznych wolontariusze wykonywali kartki i ozdoby świąteczne oraz dekorowali pierniczki na Szkolny Kiermasz Bożonarodzeniowy.

Włączyliśmy się także w akcję OSP "Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka" - dla pacjentów z Oddziału Onkologii Dziecięcej w Prokocimiu przekazaliśmy przyniesione przez naszych uczniów zabawki, gry książki i kolorowanki. Wszystkim, którzy wspomogli tę piękną akcję składamy serdeczne podziękowania.

Dla naszych rówieśników z Krysowic na Ukrainie w darze mikołajkowym przekazaliśmy kwotę 300 zł na dofinansowanie gry "Piłkarzyki" (do wyposażenia świetlicy wiejskiej dla dzieci).

Na początku grudnia zorganizowaliśmy Szkolny Kiermasz Świąteczny na którym wolontariusze sprzedawali samodzielnie wykonane kartki i ozdoby oraz pierniczki, a także ozdoby wykonane przez naszych rodziców.

Dochód z kiermaszu przeznaczyliśmy na dofinansowanie ogólnopolskiej  akcji "Szlachetna Paczka" oraz organizację świątecznych paczek dla rodzin z naszej szkoły.

Przed Świętami Bożego Narodzenia - w ramach akcji "Zapach Świąt" - wolontariusze wraz z opiekunami odwiedzali chorych i samotnych mieszkańców os. Pod Skarpą, wręczając im słodycze oraz przygotowane prezenciki.

Od II semestru wolontariusze zorganizowali codzienne dyżury na świetlicy szkolnej, w czasie których wspólnie bawią się z młodszymi kolegami, pomagają im w odrabianiu zadań domowych oraz utrwalaniu zdobytych wiadomości i umiejętności.