SKKT - 2011/2012

25 września 2011 r. Parafialny Uczniowski Klub Sportowy „Karol” zorganizował rodzinny rajd na Turbacz – jedną z najbliższych sercu gór Jana Pawła II. Z naszej szkoły wzięło w nim udział 28 uczniów pod opieką rodziców i opiekunów Szkolnego Koła Krajoznawczo Turystycznego. Podzieleni na dwie grupy dotarliśmy wczesnym rankiem do Kowańca, skąd zielonym, łagodnym szlakiem PTTK uczestnicy ruszyli ku przygodzie. Tempo, tak jak w przypadku rodzinnych wycieczek nie było najważniejsze. Był za to czas na rozmowy, śpiew oraz dokształcanie się z górskich panoram, zwłaszcza połyskujących w słońcu Tatr, które omawiali przewodnicy Bogusław Porzuczek i Janusz Gawron.

Wędrując po gorczańskich halach grupa dotarła do znajdującej się przy Polanie Rusnakowej drewnianej kaplicy Matki Bożej Królowej Gorców. Tutaj o godz. 11 charyzmatyczny ksiądz Kazimierz odprawił mszę św., unosząc serca wiernych i bawiąc wszystkich do łez swoim niezwykle osobistym kazaniem. Po mszy wędrowcy udali się pod szczyt Turbacza, gdzie znajduje się schronisko PTTK im. Władysława Orkana. Był czas na posiłek, wejście na wierzchołek i odpoczynek w blasku wrześniowego słońca. Spod schroniska rozpościerał się bardzo ładny widok na największą halę (Długą Halę) oraz znajdującą się na niej bacówkę.

Droga powrotna prowadziła tym razem szlakiem żółtym. Wypoczęci, uśmiechnięci i pełni nowych sił uczestnicy śpiewali i żartowali cały czas. Ok. godz 17.00 wszyscy dotarli pod kościół ,skąd ruszyli w drogę powrotną do Wadowic. W czasie jazdy odbyły się konkursy wiedzy turystycznej dzięki, a nagrodami były mleczne czekolady ufundowane przez prezesa klubu pana Karola Habrzyka.

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ