SKKT - 2010/2011

W dniu 22 maja 2011 r. odbył się Rodzinny Rajd Szlakiem Dwóch Kardynałów, którego organizatorem był Klub Karol z Wadowic. Uczniowie i rodzice z naszej szkoły licznie włączyli się do imprezy. Celem rajdu było odwiedzenie miejsc wspólnych wędrówek Kardynałów Stefana Wyszyńskiego i Karola Wojtyły w Paśmie Jałowieckim.

Dodatkowo zwiedziliśmy Izbę Pamięci Kardynała Wyszyńskiego tzw. Kapelanówkę w Stryszawie Siwcówce - miejscu spędzania przez niego wakacji w latach 60-tych oraz uczestniczyliśmy w Mszy św. w Kaplicy św. Teresy przy klasztorze Sióstr Zmartwychwstanek w Stryszawie. Druga część rajdu miała charakter wysokogórskiej wycieczki w Masyw Babiej Góry. Z Przełęczy Krowiarki podzieleni na dwie grupy - jedni trasą przez Sokolicę, drudzy "Percią Akademików" - ruszyliśmy na najwyższy szczyt masywu Diablak. Niestety, chwilowe załamanie się pogody uniemożliwiło nam zdobycie Królowej Beskidów. W drodze powrotnej w autokarze odbył się konkurs krajoznawczy, nagrodzenia zostali: Wojciech Popiel z klasy 1b, Magdalena Mąsior z klasy 6a i nasz absolwent Grzegorz Kaletka z Gimnazjum nr 2. Gratulujemy!!!