SKKT - 2010/2011

W dniu 17 października 2010 r. odbył się VI Rajd Rodzinny Śladami Karola Wojtyły na Groń Jana Pawła II. Organizatorem rajdu był PUKS Karol z Wadowic. Z naszej szkoły wystartowały dwie drużyny. Pierwsza dzień wcześniej w sobotę pod opieką pana Bogusława Porzuczka, druga w niedzielę pod opieką pań Beaty Kocemby i Izabeli Kosek.

Drużyna pierwsza, która liczyła 16 uczestników w tym 7 z naszej szkoły, wyruszyła z Zembrzyc. Idąc szlakiem kapliczek i szlakiem skałek dotarła do Potrójnej, gdzie w podszczytowym przysiółku Rzyk Hatale miała nocleg. W dniu następnym wędrując grzbietem Beskidu Małego dotarła do schroniska pod Leskowcem

Druga grup licząca ponad 40 osób, w tym 12 z naszej szkoły, ruszyła ze Śleszowic, by po dwóch godzinach dojść do schroniska. Po odpoczynku obie grupy udały się na szczyt Gronia Jana Pawła II, by przy Sanktuarium Ludzi Gór pomodlić się o rychłą beatyfikację Jana Pawła II.

Na zakończenie rajdu organizatorzy przygotowali niespodziankę - ognisko z pieczeniem kiełbasek i liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ