Wydarzenia - 2020/2021

W ramach projektu "Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów szkół podstawowych z gminy Wadowice" prowadzonych jest kilkanaście rodzajów zajęć, których celem jest podniesienie kompetencji matematycznych, przyrodniczych, językowych i informatycznych u uczniów z klas I-VIII.

W październiku odbyły się cztery spotkania w grupie "Matematyka z elementami programowania". Uczniowie uczyli sie kodować i rysować zgodnie z podanym kodem, pracowali z tabletami i kodami QR oraz rozpoczęli kurs "Programowanie w ruchu" (z serii “Krok po kroku do języka robotów").

Podczas zajęć z robotyki uczniowie pracują z edukacyjnymi robotami dostępnymi w szkole.
Na początek najmłodsi polubili małe eduroboty OZOBOTY, które pozwalają programować z niespotykaną łatwością - z wykorzystaniem flamastrów lub dostępnych specjalnych puzzli. Podczas zajęć wykorzystywane są również zestawy edukacyjne klocków Lego WeDo.
Starsi uczniowie pracować będą na zakupionych w ramach projektu zestawach edukacyjnych Lego Mindstorms. Wykorzystanie takiego narzędzia pozwoli na realizację wielu treści matematycznych, naukowo-technicznych i informatycznych (elementy robotyki).

ZOBACZ ZDJĘCIA