Wydarzenia - 2019/2020

"Był taki wrzesień... jest taki wrzesień..." - takie hasło widniało na szkolnej dekoracji w dniu inauguracji roku szkolnego 2019/20. Szkoła zgłosiła swój udział w akcji "Przerwany marsz... Pamiętniki pokoleń", której inicjatorem jest Rada Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej RP. W tym dniu w drodze do szkoły pamiętaliśmy o polskich dzieciach, które we wrześniu 1939 r. nie mogły rozpocząć nauki po wakacjach.

2 września 2019 r. 474 uczniów klas 1-8, zebrani rodzice, babcie, dziadkowie, pracownicy szkoły pięknym brzmieniem Mazurka Dąbrowskiego, poezją, pieśnią "Warszawskie dzieci" oraz minutą ciszy uczciło pamięć żołnierzy, ludności cywilnej, walczących pod biało–czerwonym sztandarem podczas II wojny światowej.

W swym przemówieniu dyrekcja podkreśliła wyjątkowy charakter września 2019 r. (wspomnienie 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej) oraz maja 2020 r. (18 maja przyszłego roku minie 100. rocznica urodzin Karola Wojtyły - patrona szkoły). Podziękowała dzieciom za przesłane pocztówki z wakacji oraz pracownikom za staranne przygotowanie sal lekcyjnych, patriotycznych dekoracji oraz przygotowanie wzruszających części artystycznych. Ciepłymi brawami przywitano uczniów klas pierwszych, nowo przybyłych uczniów do klas 4-8 oraz nowo zatrudnionych nauczycieli. Oczywiście nie zabrakło życzeń dla całej społeczności szkolnej oraz formuły "Nowy rok szkolny 2019/20 uważam za otwarty!".

Cieszymy się wrześniem 2019 r. w wolnej i pięknej Polsce, w polskiej szkole!