Wydarzenia - 2016/2017

27 września 2016 r. zorganizowaliśmy wielopokoleniowy pieszy rajd na pobliskie wzniesienie Goryczkowca (375 m n.p.m), potocznie nazywanego Dzwonkiem. Wycieczka  była częścią  programu "Rodzina to jest to", który realizujemy w ramach otrzymanego grantu ze "Stowarzyszenia Zdrowych Miast Polskich".

W piękne, słoneczne popołudnie uczniowie z klas 0-6 wraz z rodzinami, wychowawcami przeszli trasę ścieżki przyrodniczej, podziwiając uroki Beskidu Małego. Przewodnik - pan Bogusław Porzuczek - zapoznał nas z historią "Kaplicy na Dzwonku" i  zawieszonych tam dzwonów loretańskich oraz figury Matki Bożej z pobliskiego Dworku "Mikołaj". Opowiadał o  pierwszych tutejszych zjazdach na nartach małego Karola Wojtyły.

Po powrocie do szkoły uczestnicy otrzymali pamiątkowe odblaski z hasłem naszego programu oraz ulotki o Goryczkowcu i cukrzycy. Czas umilał nam koncert piosenek turystycznych, scenki o zdrowiu, wspólne zdjęcia. Na koniec każdy turysta posilił się owocowym szaszłykiem, kiełbaskami oraz prażonymi. Wszystkim dzielnym turystom dziękujemy za zdrowo i wesoło  spędzone rodzinne popołudnie!