Wydarzenia - 2016/2017

Na przełomie września i października został ogłoszony w naszej szkole dla uczniów klas I-VI konkurs fotograficzny "Kapliczki naszego regionu". Celem konkursu było zainteresowanie i zwrócenie uwagi uczniów na otaczającą nas sztukę, pogłębienie wiedzy o tradycjach religijnych i ludowych naszej "małej ojczyzny", umiejętność dostrzegania piękna w najbliższym otoczeniu.
Z kapliczkami często wiążą się bardzo ciekawe historie, związane z ich powstaniem, fundatorami oraz kultem, którym są otaczane. Wszystkie zdjęcia, które dotarły do organizatorów konkursu, zostały zaprezentowane na szkolnej wystawie. Doceniając zaangażowanie, estetykę, różnorodność miejsc, w których zostały wykonane zdjęcia, nagrodzono wszystkie prace. Gratulujemy młodym fotografom pięknych zdjęć, zachęcamy do odkrywania na nowo i utrwalania miejsc ważnych dla naszego regionu.
Fundatorem nagród jest ks. Prałat Tadeusz Kasperek oraz Rada Rodziców.

I miejsce:  Amelia Koterwa (2a), Tomasz Ptaś (2a), Kacper Góralczyk (6b)
II miejsce: Anna Adamczyk (4a), Filip Chudy (6b)
III miejsce: Wiktoria Król (1a), Iga Sparzyńska (1a), Małgorzata Woźny (1a), Kamil Sparzyński (4a)
Wyróżnienia: Gabriel Chmura (1a), Ksawery Jędrzejowski (1a), Michał Konarski (1a), Dominik Kołaczyk (1a), Martyna Porębska (1a), Mateusz Porębski (1a), Krzysztof Szczygieł (1a), Piotr Popiel (4a), Mikołaj Chmura (6a)