Wydarzenia - 2015/2016

6 czerwca aż pięć klas wybrało się na wycieczki.

Kl. Ia i Ib zwiedzały wystawę klocków Lego w Bielsku-Białej.Ogromne wrażenie zrobiły na dzieciach budowle wykonane zklocków. Miały okazję też pobawić się w specjalnym pokoju zabaw. Na koniec uczniowie kupili pamiątki z wystawy. Wszyscy wrócili zadowoleni.

Uczniowie kl. 1c i 1d wybrali się do "Leśnego Parku Niespodzianek" w Ustroniu. Jedną z najciekawszych atrakcji pobytu był pokaz lotów ptaków drapieżnych i sów. Ponadto dzieci spacerując po parku, mogły swobodnie karmić niektóre leśne zwierzęta. Przeszły również ścieżką edukacyjną, dowiadując się wielu ciekawostek z życia roślin i zwierząt oraz alejką bajkową z ruchomymi ekspozycjami znanych bajek. Wycieczka dostarczyła wszystkim niesamowitych wrażeń, które na długo zostaną w pamięci.

Z kolei celem wyjazdu kl. 3b była zabytkowa kopalnia srebra w Tarnowskich Górach. W interaktywnym muzeum uczniowie poznali dzieje górnictwa rudy ołowiowo-srebrowej, a następnie zjechali 40 metrów pod ziemię. Podzieleni na grupy spacerowali podziemymi korytarzami starej kopalni, słuchając ciekawych historii o pracy gwarków. Część trasy przebyli łódkami! Już na powierzchni obejrzeli jeszcze skansen maszyn parowych i przejechali się kolejką wąskotorową.