Wydarzenia - 2015/2016

Z okazji 170. rocznicy urodzin Henryka Sienkiewicza nauczycielki j. polskiego wraz z panią bibliotekarką zorganizowały dla klas 4-6 "wieczór afrykański". Spotkanie rozpoczęło się od przybliżenia sylwetki pisarza. Ponieważ Sienkiewicz większość swego życia spędził w podróży, jest nazywany przez krytyków polskim Odyseuszem. My skupiliśmy się na jego fascynacji Afryką. Uczniowie przypomnieli sobie, jakie zwierzęta można zobaczyć na tym kontynencie, dowiedzieli się jak wygląda nauka w afrykańskiej szkole oraz wypróbowali kilka zabaw afrykańskich. Głównym punktem wieczoru była projekcja filmu "W pustyni i w puszczy". Na zakończenie spotkania zgromadzeni skosztowali słodkości z Czarnego Lądu. To był udany wieczór!