Wydarzenia - 2013/2014

W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” w dniu 3 czerwca 2014 r. klasa 1a i 2a udały się do Publicznej Biblioteki w Wadowicach. Tam uczestniczyły w spotkaniu z wyjątkową osobą, która czytała dzieciom bajki Juliana Tuwima napisane alfabetem Braille`a. Godzinne spotkania prowadziła Pani, która od osiemnastego miesiąca życia jest niewidoma. Opowiadała o tym, jak uczyła się, poznawała świat, a przede wszystkim o tym, jak funkcjonuje w życiu. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały, oglądały książki, przybory i urządzenia ułatwiające życie osobom niewidomym („mówiący” termometr, urządzenie opisujące kolory, nagrywające i odtwarzające nazwy podyktowane przez człowieka). Dzieci nauczyły się praktycznie jak najlepiej pomagać osobie niewidomej i zapewne zrozumiały, że nawet brak zmysłu wzroku pozwala na osiąganie sukcesów i normalne, pełne radości życie.