Wydarzenia - 2013/2014

18 maja 2014 r. po raz czternasty w Wadowicach spotkali się uczniowie ze szkół, którym patronuje Jan Paweł II. Termin był nieprzypadkowy, gdyż w tym dniu przypadała 94. rocznica urodzin Karola Wojtyły.
Od rana młodzież z całej Polski przybywała do naszej szkoły, gdzie następowała rejestracja grup. Pielgrzymi mogli tutaj się posilić i wysłuchać koncertu orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej z Kleczy Dolnej. Przed godz. 11 uformowany został orszak pocztów sztandarowych i wszyscy ruszyli w stronę wadowickiego rynku. Ciekawym akcentem był pochód świętych i błogosławionych - każda przybyła szkoła miała wybrać jednego świętego, którego wyniósł na ołtarze św. Jan Paweł II.
W samo południe przed Bazyliką Ofiarowania NMP rozpoczęła się msza św., której przewodniczył ks. biskup Roman Pindel. O oprawę muzyczną zadbał chór z Państwowej Szkoły Muzycznej w Wadowicach oraz grupa z I Liceum Ogólnokształcącego w Wadowicach. Po mszy św. wręczony został przechodni prymat w Rodzinie Szkół za osiągnięcia w dziedzinie propagowania myśli Jana Pawła II wśród społeczności szkolnej i lokalnej (statuetka trafiła do Zespołu Szkół Katolickich im. Jana Pawła II z Gdyni) oraz głos zabrała pani Burmistrz Ewa Filipiak. Na zakończenie spotkania wszyscy zaśpiewali ulubioną pieść Ojca Świętego - "Barkę".