Wydarzenia - 2013/2014

Dwa dni przed kanonizacją bł. Jana Pawła II, 25 kwietnia 2014 r., w naszej szkole odbyła się uroczystość upamiętniająca to wydarzenie.

Na początku wysłuchaliśmy poezji Karola Wojtyły w interpretacji uczennicy Nikoli Tuchowskiej i nauczyciela p. Bartłomieja Sołtysiewicza. Nie mogło także zabraknąć występu szkolnego zespołu wokalnego "Tremusie". Następnie uczniowie z kl. 6b przypomnieli nam jak wyglądały przygotowania społeczności SP1 do kanonizacji Jana Pawła II. Wszyscy zebrani wyrazili swoją radość z tego zbliżającego się wydarzenia, śpiewając pieśń "Kim jest ten człowiek".

Niezwykłe przedstawienie przygotowała Grupa Papieska pod kierunkiem s. Wiktorii Opalińskiej. Uczniowie brawurowo odegrali scenki z życia Jana Pawła II, wcielili się także w anioły przygotowujące... niebo na przybycie nowego świętego. Całość uatrakcyjniły zdjęcia i filmy - archiwalne przemówienia Ojca Świętego. Było wzruszająco, ale i zabawnie.

Kolejne punkty programu odbywały się już poza salą gimnastyczną. List do Ojca Świętego, którego autorką była Noemi Kowalczyk, został przywiązany do baloników z helem, a następnie wypuszczony w niebo. Zasadzony został także dąb "Lolek" - niech drzewo rośnie wysoko przed naszą szkołą i przypomina nam co dzień o tym niezwykłym dniu. Spotkanie zakończyło się wykonaniem pamiątkowego, grupowego zdjęcia.