Wydarzenia - 2013/2014

Dnia 19 lutego 2014 r. szóstoklasiści odwiedzili Gimnazjum nr 3.
Było to tak: o godz. 8.45 spotkaliśmy się przed szkołą i wyruszyliśmy do ZSP2. Kiedy dotarliśmy, nasza klasa (czyli 6a) przebrała buty i gimnazjaliści wprowadzili nas na salę gimnastyczną. Na początku pan Tadeusz Włodek czyli dyrektor szkoły wyjaśnił nam plan dzisiejszego spotkania. Później obejrzeliśmy spektakl „Szczęśliwy książę” w wykonaniu kółka teatralnego. Potem poszliśmy na słodki poczęstunek. Kiedy skończyliśmy jeść, zaprowadzono nas na prezentację szkoły, podczas której dwóch naszych kolegów wygrało niespodziankę. Pędem pobiegliśmy do sali fizycznej, gdzie robiliśmy z panem Szusterem różne, lecz proste doświadczenia. Następnie uczestniczyliśmy w pracach plastycznych. Pani wytłumaczyła nam, co to jest patchwork - są to kawałki materiału zszyte ze sobą. Najczęściej robi się tak kapy.
Potem uczestniczyliśmy w zawodach sportowych, w których uzyskaliśmy 18 pkt. Dało to naszej klasie 2. miejsce. Na koniec dostaliśmy siatkę pomarańczy i pamiątkę szkolną. Ta wizyta była bardzo ciekawa i pouczająca.