Wydarzenia - 2013/2014

24 stycznia 2014 r. nasza szkoła wraz z Radą Osiedlową nr 9 zorganizowała wspólne kolędowanie uczniów z Babciami, Dziadkami i Seniorami z osiedla Pod Skarpą. Spotkanie rozpoczął występ zespołu „Tremusie” intonującego „Gwiazdę Betlejemską”. Ksiądz Proboszcz Tadeusz Kasperek udzielił błogosławieństwa, a Pani Burmistrz Ewa Filipiak złożyła noworoczne życzenia zebranym gościom. Następnie klasy 1-3 zaprezentowały najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Do wspólnego śpiewu zachęcała znakomita aranżacja muzyczna w wykonaniu grupy pod kierownictwem pana Wojciecha Milowskiego. Na scenie pojawiły się również tańczące anioły i kolędnicy z klasy 5c.
Druga część koncertu została specjalnie dedykowana naszym miłym gościom. Dzień Babci i Dziadka uczciły bowiem życzenia, wierszyki i piosenki w wykonaniu najmłodszych dzieci. Oczy Seniorów na pewno bardzo ucieszył taniec „krakowiak” w tradycyjnych strojach oraz dynamiczny występ dziewczynek z zakręconym hoola-hopem. Zastęp aniołów wręczył gościom upominki z „Przepisem na super babcię i dziadka”.

Na zakończenie seniorzy zasiedli do wspólnego stołu, na którym królował świąteczny barszczyk z krokietem a także liczne słodkości ufundowane przez Radę Osiedlową nr 9. Dzieci również zostały obdarowane łakociami.
Mamy nadzieję, że to świąteczne spotkanie sprawiło wiele radości naszym Babciom i Dziadkom i przypomniało im, że dla swoich wnuków są bezcennym darem godnym szacunku i miłości. Stworzyło ono również wspaniałą okazję, aby nasza społeczność lokalna aktywnie przygotowała się do kanonizacji Błogosławionego Jana Pawła II - Patrona Naszej Szkoły.