Wydarzenia - 2013/2014

Dziś 16 października 2013 r. przypada Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. O godz. 12:00 we wszystkich szkołach podstawowych objętych programem edukacyjnym "Ratujemy i Uczymy Ratować" pod patronatem Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbyły się zajęcia, podczas których uczniowie przez 30 minut wykonywali resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomach. W naszej szkole zajęcia odbyły się na świetlicy i czynności resuscytacyjne wykonywali uczniowie z klasy 4a, młodsi podopieczni uważnie obserwowali zmagania starszych kolegów. Było to niełatwe zadanie, ale współpraca w grupach pozwoliła na wykonywanie ciągłej akcji aż na 5 fantomach.W ten sposób przyczyniliśmy się do ustanowienia rekordu w resuscytacji krążeniowo–oddechowej, która polegała na jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo–oddechowej na jak największej ilości fantomów, a co za tym idzie przez jak największą ilość osób.
Gratulujemy uczestnikom udziału w tak ważnych zajęciach. Już niedługo rozpocznie się kolejny cykl zajęć, podczas których będziemy się uczyć udzielania Pierwszej Pomocy. Więc do zobaczenia!