Wydarzenia - 2012/2013

W pochmurny niestety piątek 24 maja 2013 r. uczniowie z klasy 3b wybrali się na wycieczkę. Pierwszym punktem programu były ruiny zamku w Dobczycach, znajdujące się blisko zapory i Jeziora Dobczyckiego. Powstały w XIV w. zamek był warowną twierdzą, w której często przebywali królowie, jednak z czasem zaczął podupadać. W kilku odbudowanych salach mieści się obecnie muzeum. W pobliżu znajduje się skansen, który także zwiedzili trzecioklasiści.
Następnie udali się do wioski indiańskiej w Szczyrzycu, gdzie poznawali zwyczaje Indian z Ameryki Północnej. Dzieci oglądały piękne tipi, stroje indiańskie i pióropusze, broń itp., a także uczestniczyły w oryginalnych zabawach. Podczas warsztatów rękodzielniczych każdy mógł wykonać indiański amulet przynoszący szczęście. To była bardzo udana wycieczka.