Wydarzenia - 2012/2013

Od kilku lat z okazji urodzin patrona naszej szkoły uczniowie przynoszą kwiaty, które składają pod tablicą pamiątkową przy wejściu. W tym szczególnym dniu w Wadowicach spotykają się uczniowie ze szkół im. Jana Pawła II - nasza "Jedynka" jest jednym z organizatorów spotkania.
W sobotę 18 maja 2013 r. od rana zjeżdżali się do nas pielgrzymi z całej Polski, gdzie następowała rejestracja grup i poczęstunek. Chętnych uczniów pan B. Porzuczek oprowadzał po Golgocie przy Kościele św. Piotra Apostoła. Po godz. 10 rozpoczął się koncert orkiestry dętej z Kleczy Dolnej. Następnie uformowano pochód sztandarowy i wszystkie grupy wyruszyły na wadowicki rynek. Tam młodzież z ZS RCKU w Radoczy przedstawiła program artystyczny z okazji jubileuszu 50-lecia kapłaństwa ks. kardynała Stanisława Dziwisza, a w samo południe rozpoczęła się msza św. pod przewodnictwem kardynała Dziwisza. O oprawę muzyczną liturgii zadbała grupa muzyczna Gim Band z Raby Wyżnej. Po mszy św. Mszy Św. wręczono przechodni symbolu prymatu w Rodzinie Szkół dla Szkoły Podstawowej nr 3 w Nowym Targu.