Wydarzenia - 2012/2013

18 kwietnia 2013 r. klasy piąte wzięły udział w szkolnym konkursie z języka angielskiego "Bliżej Wielkiej Brytanii". Wcześniej musiały przygotować dla siebie brytyjskie prezenty oraz przebrania. Dzieci wykazały się wspaniałą inwencją – w późniejszych konkurencjach (były to quizy, zagadki, kojarzenie słynnych miejsc, "dyktanda w biegu") wystąpiły m. in. królowa Elżbieta II, angielski dżentelmen, rodzina Beckhamów, Harry Potter, Alicja z Krainy Czarów czy Margaret Thatcher, a nawet sam Big Ben. Zadaniom angielsko-sportowym towarzyszyła śpiewana wspólnie przez publiczność piosenka zespołu The Beatles pt. "Love me do". Ostatecznie wygrała klasa Vc, a drugie miejsce jednocześnie zajęły klasy Va oraz Vb. Dziękujemy za wspólną zabawę, zwycięzcom gratulujemy!