Wydarzenia - 2012/2013

22 marca 2013 r. uczniowie klas czwartych wraz z opiekunami wyruszyli na rajd do Lanckorony, aby przywitać wiosnę. Niestety, nie udało nam się odnaleźć żadnych oznak wiosny, ale za to zima ukazała nam swoje najbardziej srogie oblicze. Lanckoroński rynek przedstawiający typową małomiasteczkową zabudowę pięknie się prezentował w śniegowej pierzynce.
Miło słuchało się opowieści pana B. Porzuczka na temat historii Lanckorony. Dowiedzieliśmy się również o związkach Maurycego Beniowskiego (króla Madagaskaru) z Lanckoroną. W drodze powrotnej zwiedziliśmy Klasztor oo. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej. Zmarznięci, ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły. Miejmy nadzieję, że spalenie Marzanny (słowiańskiej bogini śmierci) przyniesie nam piękną wiosnę.