Wydarzenia - 2012/2013

Po raz dwunasty społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Wadowicach przy pomocy Rady Osiedlowej nr 9 zorganizowała festyn szkolny. Tegoroczna impreza pod hasłem "Pożegnanie lata 2012" miała miejsce 22 września. Na przybyłych czekało wiele atrakcji, m.in. konkurencje sportowe i rodzinne, maty muzyczne, struktury dmuchane, jazda konna, malowanie twarzy, puszczanie wielkich baniek mydlanych. Impreza rozpoczęła się od oficjalnego otwarcia miasteczka ruchu drogowego, które powstało przy naszej szkole dzięki wsparciu sponsorów. Po przecięciu wstęgi najmłodsi miłośnicy motoryzacji mogli wypróbować trasę, jeżdżąc małymi jeepami. Dużą popularnością cieszyła się przywieziona przez harcerzy ścianka wspinaczkowa. Harcerze z Hufca Ziemi Wadowickiej prowadzili także zabawy z dziećmi oraz uczyli zasad udzielania pierwszej pomocy. Ok. godziny 15 rozpoczęły się pokazy taneczne. Jako pierwsza wystąpiła grupa dziewcząt z wadowickiego OPP, następnie zaprezentował się zespół tańca irlandzkiego ERIU. Komu spodobał się drugi występ, mógł nauczyć się podstawowych kroków tańca irlandzkiego. Podczas innych warsztatów można było poznać tajniki tworzenia pięknych bukietów z bibuły. Tradycyjnie odwiedziła nas policja (zorganizowali rowerowy tor przeszkód) oraz straż pożarna (urządziła konkurs zakładania stroju strażackiego na czas).

To była bardzo udana impreza! Gorąco dziękujemy wszystkim sponsorom i osobom, które przyczyniły się do zorganizowania tej edycji festynu!

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ