Wydarzenia - 2011/2012

18 maja 2012 r. obchodziliśmy 92. rocznicę urodzin Jana Pawła II. W tym dniu każdy uczeń naszej szkoły mógł przynieść kwiatek do urodzinowego bukietu, który tworzony był przy wejściu do szkoły. P. Agata Kapała przygotowała wraz z uczniami z klasy VIc specjalną audycję nadawaną przez radiowęzeł, a s. Grażyna wraz z podopiecznymi zaprezentowała starszym klasom montaż słowo-muzyczny pt. "Trzy okna". Ponadto czwartoklasiści sprawdzali swoją wiedzę o bł. Janie Pawle II, pisząc test.

Dzień urodzin Karola Wojtyły od dwunastu lat to okazja do spotkania szkół im. Jana Pawła II z całej Polski. Nasza szkoła, jako współorganizator tej imprezy, od rana przyjmowała delegacje szkół. Ok. godz. 10.30 został uformowany pochód z pocztami sztandarowymi na czele, który wkrótce wyruszył w kierunku wadowickiego rynku. Tam w oczekiwaniu na dalsze uroczystości zebrani wysłuchali koncertu zespołu "Daj spokój". Następnie został przywitany ks. kardynał Stanisław Dziwisz, który przewodniczył liturgii mszy św. Wręczył pani burmistrz Ewie Filipiak dekret Stolicy Apostolskiej potwierdzający patronat błogosławionego Jana Pawła II dla Wadowic. Po mszy św. przechodni symbolu prymatu w Rodzinie Szkół za osiągnięcia w dziedzinie propagowania myśli i wzoru świętości Jana Pawła II wśród społeczności szkolnej i lokalnej otrzymał Zespół Szkół Samorządowych w Targanicach.

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ