Wydarzenia - 2011/2012

W piękny słoneczny dzień 25 kwietnia 2012 r. uczniowie klasy IVa w ramach lekcji historii wyruszyli na wycieczkę po Wadowicach. Przewodnikiem po naszym mieście był p. Bogusław Porzuczek.
Pierwszym przystankiem był Kościół św. Piotra Apostoła, który został wybudowany jako wotum wdzięczności za wybór Karola Wojtyły na papieża i za uratowanie Jana Pawła II w zamachu. Następnie uczniowie zapoznali się z historią Parku Miejskiego, obejrzeli tablicę pamiątkową przy Al. Wolności poświęconą Wincentemu Bałysowi. W pobliżu Sanktuarium św. Józefa na Karmelu wspominali m.in. sylwetkę św. Rafała Kalinowskiego. Potem uczniowie udali się pod Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Wadowity oraz Sąd Rejonowy. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Bazyliki Ofiarowania NMP. Czwartoklasiści wstąpili także do Muzeum Miejskiego, gdzie obejrzeli wystawę "Wadowice Karola Wojtyły". Przed powrotem do szkoły wszyscy wybrali się na lody. To była bardzo pouczająca wycieczka.

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ