Wydarzenia - 2011/2012

16 kwietnia 2012 r. w Krakowie na ul. Franciszkańskiej 3 w pałacu arcybiskupów krakowskich miało miejsce uroczyste zakończenie Małopolskiego Konkursu Biblijnego ze znajomości Ewangelii według św. Jana. Po krótkiej modlitwie w prywatnej kaplicy ks. kardynała Stanisława Dziwisza, w sali papieskiej został podsumowany tegoroczny konkurs biblijny.

Przewodnicząca Wojewódzkiej Komisji – p. Bożena Borysewicz przedstawiła konkurs w liczbach. W etapie szkolnym – 18 października 2011 r. - brało udział około 7000 uczniów, w etapie rejonowym – 15 grudnia 2011 r. - uczestniczyło około 800 uczniów, na etapie wojewódzkim – 5 marca 2012 r. – zmagało się 173 osoby. Laureatami zostało 43 uczniów, w tym III miejsce zajęło 24 osoby, II miejsce 13 dzieci, a I miejsce uzyskało 6 uczniów.
Przypomnijmy, że z naszej SP1 w etapie rejonowym wzięli udział: Aleksandra Kumorek (5a), Emilia Miodońska (5a), Aleksandra Soboń (4c), Olga Dyrcz (4c), Jakub Głogowski (5b) i Katarzyna Tyrybon (4c), która jako jedyna reprezentowała naszą szkołę w Łagiewnikach podczas finału.
W czasie miłego spotkania na słynnej ul. Franciszkańskiej 3 mogliśmy wysłuchać słów: ks. biskupa Jana Szkodonia, Małopolskiego Kuratora Oświaty – p. Aleksandra Palczewskiego, przedstawicielki Marszałka Województwa Małopolskiego. Cała gala prowadzona była przez księdza dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży – ks. profesora Tadeusza Panusia.
Gratulujemy Kasi uzyskania w pięknym stylu tytułu laureata poprzez zdobycie pierwszego miejsca w tym jakże wymagającym wielu umiejętności i wiedzy konkursie.
Dziękujemy ks. Zbigniewowi Bielasowi za czuwanie nad prawidłowym przebiegiem konkursu i za jego wieloletnie zaangażowanie w MKB.
Dziękujemy Rodzicom Kasi - Państwu Annie i Bogdanowi Tyrybon za owocną współpracę i życzymy dalszych sukcesów ich córce.

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ