Wydarzenia - 2010/2011

18 kwietnia 2011 r. w poniedziałek w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich na ul. Franciszkańskiej 3 miało miejsce uroczyste zakończenie Małopolskiego Konkursu Biblijnego ze znajomości Ewangelii według św. Marka.
W październiku 2010 r. około 7500 uczniów z całego Województwa Małopolskiego brało udział w etapie szkolnym. W grudniu 2010 r. ponad 850 dzieci uczestniczyło w etapie rejonowym. Na etap wojewódzki 17 lutego 2011 r. do Krakowa Łagiewnik wstawiło się 178 finalistów. Na liście laureatów znalazło się 36 uczniów, którzy zdobyli co najmniej 40 z 45 punktów. Wśród tych "najlepszych spośród najlepszych", jak stwierdzili organizatorzy tego konkursu, znalazł się również uczeń z naszej szkoły z klasy 4b – Jakub Głogowski. Gratulujemy!!!

Dużą niespodzianką dla wszystkich zgromadzonych na tej gali był "Gość Specjalny", którym był sam Jan Paweł II…  "Prezentacja" relikwiarza Jana Pawła II spotkała się z wielką radością wyrażoną oklaskami. Relikwiarz ten zrobiony jest w kształcie księgi przypominającej Ewangeliarz, w którym umieszczona jest krew Ojca Świętego.  Ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz nawiązując do dnia pogrzebu Papieża Polaka ,powiedział: tak jak na trumnie Jana Pawła II wiatr zamknął Ewangeliarz, tak po Jego beatyfikacji mamy otwierać księgę jego życia i ją „czytać”. To znaczy brać przykład z Wielkiego Polaka i sięgać po jego dokumenty, aby je czytać, rozważać i wprowadzać w swoje życie.