Wydarzenia - 2010/2011

Na początku grudnia w klasach 4-6 odbyły się debaty nad szkolnym kodeksem 2.0. Wcześniej uczniowie zostali poinformowani o przystąpieniu do programu Szkoła z klasą 2.0, poznali założenia programu oraz czekające wszystkich zadania do realizacji.

Debaty rozpoczynały się od swobodnej rozmowy na temat: co to jest TIK, jak wykorzystujemy TIK w domu, w szkole, podczas lekcji itp. Uczniowie ustalili, ze za mało wykorzystuje się komputery podczas lekcji, a przecież atrakcyjność przekazu wiedzy wzrasta (dźwięk, filmy), jeśli na lekcji wykorzystana jest np. prezentacja multimedialna. Podzieleni na grupy pracowali nad zagadnieniami i wątkami szkolnego kodeksu. Pod koniec zajęć każda grupa prezentowała swoje pomysły.

Owocem dyskusji były plakaty przygotowane przez uczniów i powieszone na szkolnym korytarzu. Teraz wszyscy mają możliwość zapoznania się z punktem widzenia i pomysłami rówieśników.