Wydarzenia - 2010/2011

25 listopada 2010 r. w Bibliotece Publicznej w Wadowicach w ramach Wieczoru poezji papieskiej zostały podsumowane dwa Małopolskie Konkursy: I Małopolski Konkurs Poetycki "Dajmy świadectwo" na wiersz o tematyce papieskiej inspirowany życiem i nauczaniem Jana Pawła II i Konkurs Fotograficzny "Wędrując do źródeł".

Konkursy te zorganizowane były w trzech kategoriach: dla dzieci, dla młodzieży i dla dorosłych.

Uczniowie z naszej szkoły również zaangażowali się w te dwa ciekawe konkursy i …

Jan Kapała z klasy 6c zdobył dwie nagrody:

1) II nagrodę w konkursie poetyckim za wiersz "W świętość Twą wierzymy".

2) III nagrodę w konkursie fotograficznym za zdjęcie "Północ - Południe".

Weronika Duda z klasy 6b zajęła III miejsce w konkursie poetyckim za wiersz "Rozmowa ze strumieniem".

Gratulujemy!

Wszyscy uczestnicy konkursów mogli poczuć się jak artyści, bo zostali przez organizatorów potraktowani jak prawdziwi poeci i fotografowie.

Oprócz dyplomów i nagród książkowych, wszystkie nagrodzone prace (poezja i zdjęcia) zostały opublikowane w pięknym tomiku "Ekspresje Wadowickie".

Dodatkowym miłym akcentem było to, że nagrodzone wiersze były recytowane przez krakowską aktorkę Renatę Nowicką, a wyróżnione fotografie można było obejrzeć na specjalnej wystawie.

Nie tylko nagrodzeni, ale i wszyscy uczestnicy oraz ich opiekunowie otrzymali na czwartkowej gali w bibliotece po kilka egzemplarzy "Ekspresji Wadowickich".