Wydarzenia - 2010/2011

15 listopada 2010 r. w ramach wizytacji parafii św. Piotra Apostoła nasza szkoła gościła: Księdza biskupa Jana Zająca, Księdza Proboszcza Tadeusza Kasperka i Księdza Wizytatora Pawła Gawrona.

Część społeczności szkolnej przywitała naszych szanownych gości na korytarzu oklaskami i śpiewem, pozostali uczniowie wraz z nauczycielami spotkali się z Księdzem biskupem i kapłanami na sali gimnastycznej.
Pani Dyrektor Joanna Zając przedstawiła krótką historię naszej szkoły i zaprosiła wszystkich na spotkanie z Janem Pawłem II w piosence i poezji. Uczniowie recytowali swoje wiersze, które zostały wysłane na I Małopolski Konkurs Poetycki „Dajmy świadectwo”. Całość montażu słowno-muzycznego ożywił swoim śpiewem zespół „Tremusie”.

Ksiądz biskup przekazał nam wiele ciepłych gestów i słów. Powiedział, że wszyscy od najmłodszych do najstarszych jesteśmy kandydatami do świętości. Zachęcał nas do tego, byśmy starali się zmieniać świat na lepszy, tak jak czynił to Jan Paweł II – nasz Patron. Pokazał nam swój pektorał (krzyż), który otrzymał osobiście od Ojca Świętego w 2004 roku. Na zakończenie spotkania Ksiądz biskup pobłogosławił nas wszystkich tym krzyżem.

Ostatnim akcentem wizyty Księdza biskupa w murach naszej szkoły było spotkanie z Gronem Pedagogicznym i wpis do kroniki szkolnej.