SKKT - 2017/2018

W pierwszy dzień ferii dwunastu uczniów z naszej szkoły uczestniczyło w imprezie patriotycznej "Śladami wielkich patriotów - twórców niepodległej Polski". Akcję zorganizował Samorząd Przewodników Turstycznych PTTK Województwa Małopolskiego w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. Wycieczkę prowadzili przewodnicy z Wadowickiego Koła Przewodników Beskidzkich i Terenowych, a środkiem lokomocji była "ciuchcia" turystyczna. Odwiedzone miejsca pamięci to:
- Plac Jan Pawła II  iejsce spotkania mieszkańców miasta z Józefem Piłsudskim podczas I wojny światowej,
- Koszary - miejsce kwaterowania 12. pp walczącego bohatersko na frontach wojny z bolszewikami w latach 1919-1920,
- Cmentarz wojskowy, gdzie spoczywają żołnierze obu wojen światowych,
- Cmentarz parafialny, miejsce spoczynku Karola Durskiego-Trzaski, komendanta Legionów Polskich,
- Klasztor oo. Karmelitów, gdzie istniał szpital podczas Wielkiej Wojny,
- Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Wadowity, do którego uczęszczało wielu legionistów, w tym póżniejszy generał i obrońca Warszawy podczas kampanii wrześniowej - Walerian Czuma,
- dawne "Koszary Chocimskie" (Podhalanin) - miejsce potężnego obozu jenieckego w czasie I wojny światowej.
Wycieczkę zakończyliśmy w restauracji "Graniczna", gdzie po obiedzie nastąpiło podsumowanie akcji i uroczyste wręczenie certyfikatów oraz upominków związanych z 100-leciem Niepodległości.